MBO-opleiding Eerste Verkoper
In het kort
Studieduur
Richting
Niveau
Er zijn veel opleidingen waar je uit kunt kiezen en daarom kan kiezen best lastig zijn. De opleiding die hier uitgelicht wordt is eerste verkoper. Het gaat er hierbij om dat je de voorraad bijhoudt en soms heb je ook de leiding over een aantal verkopers.
Vakken
Op deze opleiding heb je sowieso de vakken Nederlands en Engels. Daarbij heb je ook vakken die gericht zijn op het verkopen van spullen en het leiding geven aan mensen. Ook zijn er keuzedelen, dus vakken die je na verloop van tijd kiest. Je kunt bijvoorbeeld kiezen voor programmeren of een taal, maar je kunt ook weer een vak kiezen omtrent verkopen bijvoorbeeld.
Algemeen
De opleiding is op BBL-niveau en er zijn verschillende manieren waarop je toegelaten kunt worden. De eerste is door een vmbo-diploma te hebben, waarbij je het VMBO hebt afgerond. De tweede is door een overgangsbewijs te hebben van het derde naar het vierde jaar op de opleidingen havo of vwo. De derde manier van toelating is het bezit van een diploma van een mbo basisberoepsopleiding op niveau 2. Als de laatste manier bij jou van toepassing is en je hebt een diploma verkoper niveau 2, dan kun je zelfs meteen naar het 2e jaar.
Is het wat voor mij?
Als je deze opleiding wilt gaan doen dan is het handig als je je in de volgende dingen kunt vinden:
- Je kunt goed met mensen omgaan.
- Je wordt er blij van als je iemand tevreden kan stellen en/of helpen.
- Je houdt ervan dingen te verkopen en hier je best voor te doen.
- Je vindt het leuk om leiding te geven.
Opleiding eerste verkoper scholen & locaties
We hebben 18 scholen gevonden die de -opleiding Eerste Verkoper op MBO Niveau 3 aanbieden. Meer weten over de locaties?
Opleider | Grootte | Locatie(s) | ||
---|---|---|---|---|
![]() | ROC Midden Nederland | Groot | 18 locaties (in 3 steden) * | Meer info |
![]() | Summa College | Groot | 19 locaties (in 7 steden) * | Meer info |
![]() | Noorderpoort | Groot | 19 locaties (in 9 steden) * | Meer info |
![]() | Landstede | Groot | 6 locaties (in 6 steden) * | Meer info |
![]() | ROC van Flevoland | Gemiddeld | Almere | Meer info |
![]() | Curio | Klein | 18 locaties (in 8 steden) * | Meer info |
![]() | Scalda | Gemiddeld | 16 locaties (in 9 steden) * | Meer info |
![]() | ROC van Twente | Groot | 33 locaties (in 13 steden) * | Meer info |
![]() | Zadkine | Groot | 16 locaties (in 6 steden) * | Meer info |
![]() | Rijn IJssel | Groot | Arnhem | Meer info |
![]() | ROC Nova College | Groot | 18 locaties (in 7 steden) * | Meer info |
![]() | ROC van Amsterdam | Groot | 23 locaties (in 7 steden) * | Meer info |
![]() | ROC Friese Poort | Groot | 9 locaties (in 6 steden) * | Meer info |
![]() | ROC Da Vinci College | Gemiddeld | 18 locaties (in 10 steden) * | Meer info |
![]() | Aventus | Groot | 5 locaties (in 3 steden) * | Meer info |
![]() | MBO Rijnland | Groot | 12 locaties (in 6 steden) * | Meer info |
![]() | Albeda College | Groot | 28 locaties (in 12 steden) * | Meer info |
![]() | ROC Menso Alting Groningen | Klein | Groningen | Meer info |
Werk
Waar je later je werk zult vinden is in winkels. De meest voor de hand liggende winkel is misschien een kledingwinkel, maar dit hoeft natuurlijk helemaal niet. Je kunt zo ook in een bouwmarkt of elektronicawinkel terecht komen. Het hangt van jouw interesses af op welke winkel je oog valt. Verdieping in de spullen die je verkoopt is wel handig, dus het is goed als je wel in een winkel gaat werken die dingen verkoopt waarin je je wilt interesseren.
Praktische informatie
De opleidingscode voor MBO-opleiding Eerste Verkoper is (Crebo): 25153
Doorstuderen
Als je dan met je opleiding klaar bent kun je nog kundiger worden door een opleiding rondom verkopen te doen op niveau 4. Hierdoor kun je eventueel een hogere functie krijgen en heb je meer kennis.
Maak kennis met de MBO-opleiding Eerste Verkoper
Doorleren op Niveau 4?
Na de MBO-opleiding Eerste Verkoper Niveau 4, kan je bijvoorbeeld verder leren voor:

Aftersalesmanager Mobiliteitsbranche
Deze opleiding is iets met: Auto's & mobiliteit - Management
Meer over deze opleiding
opleiding Junior Accountmanager
Deze opleiding is iets met: Management - Verkoop
Meer over deze opleiding
Mediaredactie Medewerker
Deze opleiding is iets met: Journalistiek - Media & vormgeving
Meer over deze opleidingWat verdien ik na de opleiding Eerste Verkoper?
Na je opleiding start je op ongeveer 2193 euro bruto*.
Na 5 jaar verdien je ongeveer 2732 bruto per maand.
- Dat is netto ± euro (dit houdt je over)
- Per uur is dat omgerekend 15.79 euro bruto.
- Je verdient 497 euro meer t.o.v. het gemiddelde van alle MBO Niveau 3 opleidingen.
We gaan er vanuit dat je over 2 jaar start met werken. Bekijk de grafiek om meer duidelijkheid te krijgen over bedragen en ontwikkeling van het salaris.
Hoe ontwikkelt mijn salaris zich na deze opleiding?
Na je studie start je rond de 1907 euro en 2522 euro bruto. Dit kan na 10 jaar oplopen naar 2836 euro tot 4084 euro bruto.
In onderstaande grafiek zie je hoe jouw salaris zich kan ontwikkelen als je aan het werk gaat na de opleiding Eerste Verkoper.
Het salaris is van veel factoren afhankelijk. Onder andere hoe jij je ontwikkelt, maar ook de branch waarin je werkt. Bovenstaande cijfers zijn daarom ter indicatie en geen vaste bedragen. We gaan uit van een inflatie van 2% per jaar.
Wat zijn de baan- & groeikansen na de opleiding Eerste Verkoper?
Hoe scoort de opleiding Eerste Verkoper als het gaat om werkgelegenheid en groeimogelijkheden?
- Het salaris na de MBO-opleiding Eerste Verkoper is redelijk goed.
- Eenmaal aan het werk, kan je redelijk slecht doorgroeien.
- De werkgelegenheid is op dit moment gemiddeld.
- De kans is redelijk kleine dat jouw werk op den duur op de tocht komt te staan door automatisering.
Salaris
Werkgelegenheid
Groeimogelijkheden
Robotisering